Chmielowe Życzenia Bożonarodzeniowe

Chmielowe Życzenia Bożonarodzeniowe 2020

Czas czytania: około 2 min

Myślę, że każdy z nas raduje się na ten Bożonarodzeniowy czas. Zbliża się koniec roku, jest kilka dni wolnych od pracy, firmowe Wigilie, rodzinne spotkania.

 

Co prawda istnieje też druga strona medalu i niekończące się przygotowania 😉 12 potraw, prezenty, sprzątanie, wszystkiego w brud.

 

Wszyscy znamy to doskonale, prawda?

 

Ale potem przychodzi ten czas, który wynagradza to wszystko.

 

Kiedy możemy w końcu przełamać się opłatkiem, pożyczyć sobie wszystkiego co najlepsze i zasiąść za stołem delektując się tymi wszystkimi pysznościami.

 

Otworzyć prezenty, porozmawiać i spędzić wspaniały czas wśród swoich bliskich. Jedyne czego brakuje to śniegu. Rzucanie błotem czy lepienie błotnego bałwana to nie to samo…

 

Kiedy piszę ten krótki wpis jest środowy wieczór.

 

Powoli dopinamy ostatnie świąteczne przygotowania. Tegoroczne Święta będą nieco inne niż wszystkie. Jedne z nielicznych, które będą spędzane w węższym gronie. Jak wszyscy wiemy wyjazdy i spotkania rodzinne są utrudnione.  

 

Ale niech to nie złamie naszego ducha!

 

A już na pewno nie może obejść się bez życzeń.

 

Zatem w imieniu swoim, mojego rodzeństwa, rodziców i przyjaciół oraz wszystkich w jakikolwiek sposób związanych z Szyszką Chmielu chciałbym życzyć Tobie i Twojej rodzinie Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych pomyślności i dużo miłości, niech magiczna moc Wigilijnego Wieczoru przyniesie spokój i radość. 

 

Niech to będzie czas refleksji, zadumy i odnajdywania Boga.

 

Chmielowy Kompot z Suszu

Na deser mam coś specjalnego dla wszystkich hop headów. Jedną ze świątecznych tradycji jest przygotowanie kompotu z suszu. Jeśli masz to idealnie, przelej kilka chochel do oddzielnego naczynia razem z owocami.

 

Jeśli nie masz to może jeszcze zdążysz zrobić 🙂 ewentualnie zapisz sobie tę stronę w zakładkach w oczekiwaniu na następne Święta Bożego Narodzenia.

 

Już się domyślasz co chcę zaproponować?

 

Dokładnie, dorzuć odrobinę chmielu, 5 gram suszu lub granulatu powinno w zupełności wystarczyć i pogotuj kilka minut. Jeśli tak jak ja nie lubisz zbyt słodkiego kompotu będziesz zachwycony.

 

Chmiel skutecznie złamie słodycz świątecznego kompotu z suszu i nada mu subtelnej goryczki. Idealny zestaw świąteczny dla wszystkich miłośników chmielu.

 

Wczoraj próbowałem pierwszy raz i dla mnie bomba, polecam.

 

Muszę już lecieć, więc jeszcze raz Wesołych i chmielowych Świąt!

 

Jeśli masz dość słodkiego świątecznego kompotu z suszu i chcesz zaskoczyć swoich gości dodaj 5-10 gram chmielu na ostatnie kilka minut gotowania, aby nadać mu wyjątkowych aromatów i subtelnej goryczki. W smaku kapitalne #hopHead

Damian

Damian

Uczący się całe życie pasjonat chmielu i miłośnik stanu skrajnego wyczerpania.

Współzałożyciel strony szyszkachmielu.pl

Podaj Dalej