Nasza Historia

Kim jesteśmy?

Jesteśmy ludźmi, których fascynuje chmiel, jego uprawa, odmiany oraz właściwości. Powiedzieć, że chmiel to nasza pasją, to jak nie powiedzieć nic. Żyjemy i oddychamy z nim i dzięki niemu. 

 

To jest to, co nas napędza i popycha nas do przodu w życiu. Chmiel to nasze dziedzictwo, to nasza spuścizna i jesteśmy z tego dumni.

 

Tradycja uprawy chmielu w naszej rodzinie sięga prawie 70 lat.

 

Kiedy to wartki Stanisław założył jedną z pierwszych plantacji chmielu w powojennej Polsce. Jego wytrwałe wysiłki w budowaniu pozycji Polski na światowym rynku chmielowym zostały nawet docenione przez rząd.

 

Wbrew przeciwnościom staramy się z całych sił kontynuować te tradycje i propagować tę wspaniałą roślinę.

Plantacja Chmielu

 

Każdego roku odkrywamy coś nowego i coraz więcej dowiadujemy się o samym chmielu i technikach jego uprawy. Ta roślina nadal nas fascynuje, motywuje do działania i rozwoju, także jako ludzie. I niezmiennie wymaga od nas wiele miłości.

 

Tak miłości. Bez tego nie da się uprawiać chmielu 😉

 

Nie żartujemy jeśli chodzi o naszą dumę z uprawy chmielu i jesteśmy dumni z bycia chmielową rodziną. I uwielbiamy smak prawdziwego piwa. Nie wyobrażamy sobie życia bez chmielu.

 

Z miłości do chmielu, z miłości do żywego piwa.

 

Naszym celem jest dalsze stymulowanie Twojej pasji do smaku prawdziwego piwa, wspaniałych odmian chmielu i ich wyjątkowych właściwości. A tych chmiel posiada naprawdę dużo. Jego wpływ na ludzki organizm jest po prostu niesamowity. 

 

Ważne jest, abyś wiedział co potrafią te małe szyszeczki!

 

Dlaczego to robimy?

Chmiel i piwo przeszły długą drogę. Piwo, które mamy dziś dostępne w masowej sprzedaży ma niewiele wspólnego z piwem, którym zachwycali się nasi dziadkowie. Dzięki piwowarstwu rzemieślniczemu wiele się w tym zakresie zmieniło i mamy nadzieję, że ten trend się utrzyma.

 

Z punktu widzenia chmielu i jego uprawy wierzymy, że jest ciągle jeszcze wiele do zrobienia. Chmiel jest kluczowym składnikiem w procesie warzenia piwa, zapewnia końcowy smak i aromat, ale posiada także wiele walorów, którymi może pochwalić się produkt końcowy.

 

Jak chociażby przeciwutleniacze.

 

Jest ich całe mnóstwo.

 

Nie trzeba dodawać, że chmiel leczy wrzody, zmniejsza stres i niepokój, ma dobry wpływ na skórę i włosy, pozytywnie wpływa na zdrowie układu oddechowego, leczy bezsenność i nerwowość oraz łagodzi ból. Czy muszę mówić coś jeszcze?

Plantacja Chmielu

 

Zdecydowaliśmy się uruchomić tę stronę, ponieważ chcemy dzielić się z Tobą naszą pasją i wiedzą oraz promować niezwykłe właściwości chmielu w każdej postaci. Nie tylko jako niezastąpiony składnik piwa, ale o wiele więcej.

 

Oczywiście chcemy, aby wszyscy mogli doświadczyć, jak niebiańsko może smakować piwo, ale chcemy też szerzyć informacje o dobroczynnym działaniu chmielu na Twój organizm. Chcemy mieć pewność, że chmiel cieszy się dobrą sławą, na jaką zasługuje.

 

W co wierzymy?

Wierzymy, że chmiel i wytwarzane z niego produkty mają zbawienny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie, co potwierdzają liczne badania. I tak, chmiel i produkty chmielowe są wciąż niedoceniane pomimo rewolucji piwa rzemieślniczego.

 

Oczywiście wiele osób wie, jaki ma to wpływ na piwa i jak wiele witamin z grupy B oraz minerałów, takich jak potas, fosfor i magnez zawiera prawdziwe piwo. Ale tylko nieliczni potrafią naprawdę docenić korzyści płynące z chmielu.

 

Jak wysoki poziom przeciwutleniaczy, które chronią nas przed chorobami serca.

 

A to wciąż tylko jeden ze sposobów wykorzystania chmielu. Najpopularniejszy, ale nie jedyny. W rzeczywistości jest ich wiele. Chmiel w każdej postaci może pozytywnie wpłynąć na Twoje i moje zdrowie. Dlatego wierzymy, że będziemy w stanie tchnąć nowego ducha w postrzeganie chmielu.

 

Nasze wartości

Pasja – pasjonuje nas uprawa chmielu oraz produkcja piwa.

Pokora – jesteśmy świadomi własnych niedoskonałości.

Współpraca – pojedynczo możemy niewiele, ale razem jesteśmy nie do powstrzymania.

Zaangażowanie – poprawia jakość naszego życia i pozwala realizować kolejne zadania.

Dążenie do perfekcji – nigdy nie przestajemy starać się być coraz lepsi w tym, co robimy.

Zaufanie – mamy zaufanie do siebie i naszych partnerów.

Darek

Alicja

Damian