Zbawiennie Działanie Chmielu

Chmielowa Apteczka, Zbawiennie Działanie Chmielu

Czas czytania: około 6 min

Jeśli jest jedna roślina, która może nas ocalić przed całym złem tego świata to jest nią właśnie chmiel. I wcale nie żartuję, właściwości chmielu są wręcz zbawienne dla naszego organizmu.

 

Zresztą, co ja się będę wysilał.

 

Przeczytaj poniższy tekst i pokaż mi drugą taką roślinę jak chmiel, którą można wykorzystać na tyle różnych sposobów. I chodzi tu tylko o działania kosmetyczne, zdrowotne i lecznicze.

 

Z pędów chmielu z powodzeniem można robić liny i ubrania, a z liści barwnik. 

 

Przebij to.

 

Chmiel Sposobem na Obniżenie Stresu i Niepokoju

Chmiel jest znany od wieków ze swoich właściwości uspokajających. Jeśli nie wierzysz to polecam zaparzyć sobie herbatkę z chmielu przed snem. Wstaniesz jak nowo narodzony.

 

Jak zwykle chodzi o jakieś związki zawarte w chmielu, ale najważniejsze jest to, że działa jak zaklęcie. Oczywiście nie rozwiąże to z automatu Twoich problemów, ale ukoi skołatane nerwy.

 

Jak Dbać o Skórę i Paznokcie z Użyciem Chmielu

Kolejnym znanym od wieków właściwości chmielu jest jego wpływ na skórę i paznokcie. Tu również wykaże się stosowną ignorancją i powiem, że nie wiem dlaczego.

 

Chmiel wpływa jednak zbawiennie na naszą skórę i paznokcie. Testowane na ludziach i działa na 100%. Można pić napar, ale na skórę zdecydowanie skuteczniejsza jest maseczka.

 

Można ją wykonać miksując szyszki chmielu z dowolnym olejem.

 

Czy Chmiel Wpływa na Zdrowie Układu Oddechowego?

W tym przypadku może to być nieco zaskakujące, ale zaufaj mi – jest tu więcej zaskakujących działań chmielu niż wpływ na zdrowie układu oddechowego.

 

Chociaż może brzmieć to absurdalnie to chmiel może uchronić przed zapaleniem płuc. 

 

Jak mówią ludzie mądrzejsi ode mnie zapalenie płuc może być bakteryjne, wirusowe lub grzybicze. Chmiel natomiast posiada właściwości bakteriobójcze, wirusobójcze i antygrzybicze.

 

Uwaga: nie jestem lekarzem, więc w przypadku faktycznego zapalenia płuc polecam skonsultować się ze specjalistą. Chmiel należy traktować jako profilaktykę.

 

Chmiel Sposobem na Bezsenność i Nerwowość

Dokładnie tak samo jak w przypadku stresu i niepokoju, chmiel leczy wręcz natychmiast z bezsenności i nerwowości. Testowałem wielokrotnie na samym sobie.

 

Napar z chmielu lepiej jednak spożywać tuż przed snem. Chyba, że chcesz sobie uciąć popołudniową drzemkę. Powieki same się zamykają 😉

 

Chmiel Leczy Próchnicę i Choroby Dziąseł

Nie, to nie jest żart. Ponownie wszystko sprowadza się do właściwości bakteriobójczych, wirusobójczych i antygrzybiczych chmielu. Więcej na ten temat w poniższym artykule.

 

https://dentonet.pl/chmiel-walczy-z-prochnica/ 

 

Menopauza? Chmiel Łagodzi jej Objawy

Będę szczery, nie jestem specjalistą od menopauzy. Spotkałem się jednak z opinią, że chmiel pozytywnie wpływa na przechodzenie menopauzy przez kobiety.

 

Postanowiłem to sprawdzić i według tego artykułu tak faktycznie jest. Niesamowite. 

 

Chmiel to Doskonałe Źródło Antyoksydantów

Chmiel jest napakowany antyoksydantami czyli przeciwutleniaczami. A skąd o tym wiem? 

 

Znów z pomocą przyszli mi ludzie znacznie mądrzejsi ode mnie. Chmiel ma właściwości antyoksydacyjne na poziomie zielonej herbaty. Pozostaje jeszcze wyjaśnić co to antyoksydanty.

 

Jak można przeczytać na stronie profilaktykawmalopolsce.pl/

 

“Antyoksydanty (…) zapobiegają poważnym uszkodzeniom komórek i co za tym idzie ich przedwczesnemu starzeniu. Antyoksydanty zapobiegają również rozwojowi takich chorób cywilizacyjnych, jak np. choroba niedokrwienna serca, miażdżyca, udar mózgu, cukrzyca, degeneracja siatkówki oka, zwyrodnienia plamki żółtej w oku, nowotwory czy choroba Alzhaimera.”

 

Całość dostępna pod tym linkiem.

 

Chmiel Naturalnym Sposobem na Walkę z Alzheimerem…

W sumie wszystko już wyjaśnione zostało przy okazji antyoksydantów. Badania dowodzą skuteczność chmielu w zapobieganiu choroby Alzheimera i demencji.

 

…A Także z Chorobą Parkinsona

Co ja mogę poradzić, że ta roślina jest dobra na wszystko? Cała w tym zasługa ksantohumolu.

 

Czy Chmiel Może Zapobiec Nowotworom?

Jak się okazuje tak. Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Waszyngtoński pod kierownictwem Warner’a Kaminsky’ego w 2013 roku chmiel ma pozytywny wpływ na walkę z rakiem.

 

Późniejsze badania potwierdziły wcześniejsze przypuszczenia i wykazały, że alfa-kwasy hamują wzrost a nawet unicestwiają komórki rakowe. Kolejny dobry powód, aby spożywać jak najwięcej chmielu.

 

Chmiel Sposobem na Zrzucenie Zbędnych Kilogramów?

Teoretycznie tak, ale piwo raczej w tym nie pomoże. Generalnie chodzi o to, że chmiel pobudza wydzielanie gruczołów trawiennych. To z kolei przekłada się na lepszą przemianę materii.

 

Może to zatem przełożyć się na zrzucenie zbędnych kilogramów.

 

Chmiel Wspomaga Procesy Trawienne

Pisałem o tym przy okazji zrzucania zbędnych kilogramów. Chmiel naprawdę wspomaga procesy trawienne i pobudza wydzielanie soków żołądkowych. Co więcej, pobudza także apetyt.

 

Cierpisz na Brak Apetytu? Wypróbuj Chmiel

W zasadzie jedno wynika z drugiego. Z racji tego, że chmiel wspomaga procesy trawienne, powoduje on też wzrost apetytu. Co jest pożądanym zjawiskiem jeśli ktoś ma z tym problem.

 

Chmiel Najlepszym Sposobem na Walkę z Wirusami, Bakteriami i Grzybami

Poruszałem tą kwestię już kilkukrotnie – chmiel posiada bardzo silne właściwości bakteriobójcze, wirusobójcze i antygrzybicze. 

 

Dzięki czemu jest doskonałym środkiem profilaktycznym przed różnymi chorobami. Może także wspomóc leczenie różnych chorób, ale należy się skonsultować z lekarzem czy nie ma żadnych przeciwwskazań.

 

Leczenie Dolegliwości Układu Moczowego

Chmiel posiada właściwości moczopędne, więc pobudza nasz układ moczowy do pracy. Dodatkowo chmiel działa rozkurczowo. Nie ma tu w sumie żadnej czarnej magii.

 

Chmiel Pomaga na Bóle Reumatyczne…

Za to tutaj już troszeczkę jej jest. Nie wiem dokładnie jak to działa, ale znane są staropolskie metody polegające na robieniu okładów z chmielu w miejscu bólu.

 

…A Także na Zapalenie Korzonków

Podobnie zresztą leczono zapalenie korzonków. A jak ze skutecznością takich metod? Mój dziadek (chmielarz) twierdzi, że pomagało. Ze starszyzną rodu się nie dyskutuje.

 

Chmielowe Kosmetyki do Cery Trądzikowej

O ile się nie mylę trądzik ma podłoże bakteryjne, a jak wiemy chmiel doskonale rozprawia się z bakteriami. Warto więc na początek spróbować naparu z chmielu.

 

Następnym krokiem może być zastosowanie chmielu zmiksowanego z olejem i użycie jako maseczki na twarz.

 

Tutaj jednak mała uwaga: trądzik może być różny, np.: wywołany reakcją alergiczną, dlatego warto skonsultować się z lekarzem dermatologiem.

 

Jak Zapobiec Miażdżycy Naczyń Krwionośnych

Stosując napary z chmielu. Wszystko sprowadza się do tych nieszczęsnych wolnych rodników. Chmiel pomaga w profilaktyce miażdżycy oraz wielu innych chorób.

 

Chmiel Hamuje Procesy Starzenia Oraz Powstawanie Zmarszczek

Ponownie wpływ na to mają wspomniane już kilkukrotnie antyoksydanty. Ale nie tylko. Jak się okazuje chmiel to bogactwo fitohormonów (też nigdy o tym nie słyszałem).

 

W dużym skrócie ma korzystny wpływ na metabolizm skóry. Więcej pod tym linkiem.

 

Chmiel Sprawi, że Włosy Staną się Miękkie, Delikatne i Błyszczące

Prawda stara jak świat, w zasadzie nie wymaga komentarza 🙂

Damian

Damian

Uczący się całe życie pasjonat chmielu i miłośnik stanu skrajnego wyczerpania.

Współzałożyciel strony szyszkachmielu.pl

Podaj Dalej