Piwne Gry i Zabawy: Unlabeled

Piwne Gry i Zabawy: Unlabeled

Unlabeled po polsku oznacza zwyczajnie “bez etykiety”. W tej grze chodzi o to, żeby wykazać się swoją wiedzą na temat piw i jak najlepiej scharakteryzować pite piwo.

 

Oczywiście gracze nie posiadają informacji o tym jakie piwo piją. 

 

Jak dokładnie to wygląda? Każdy z graczy przynosi jedno albo dwa ulubione lub wybrane piwa. Wszelkie etykiety czy cechy szczególne muszą zostać zakryte. Taki trochę ślepy test.

 

Następnie pozostali gracze poprzez degustację muszą jak najlepiej opisać to co piją. Czy jest to piwo dolnej czy górnej fermentacji, jakiego stylu, jakiego rodzaju, jak mocno nachmielone, co wyczuwają w smaku…

 

Im więcej tym lepiej.

 

Zwłaszcza jeśli opis jest trafny 🙂 dopiero wtedy mogą zostać przyznane punkty. Jeśli znasz dokładną nazwę piwa możesz zgarnąć 5 punktów. Grę tą można kupić na Amazonie lub eBay, ale tak na dobrą sprawę można się obejść.

 

W Unlabeled można spokojnie grać bez dodatkowych akcesoriów. Chociaż plansza do gry dodaje swoistego nastroju. A postawienie beczułeczki przy każdym dobrze trafionym piwie daje sporą satysfakcję.

 

Tak czy inaczej degustujcie rozważnie 😉

 

Uwaga: Tekst nie powstał, by zachęcać kogokolwiek do spożywania nadmiernej ilości alkoholu. Ma na celu jedynie pokazać, jakie zabawy są praktykowane na całym świecie.

Piwna gra #Unlabeled polega na jak najdokładniejszym scharakteryzowaniu piwa bez wiedzy o tym co to dokładnie za piwo. Taki trochę #ślepyTestPiw ale znacznie ciekawszy 🙂 #piwneZabawy

Damian

Damian

Uczący się całe życie pasjonat chmielu i miłośnik stanu skrajnego wyczerpania.

Współzałożyciel strony szyszkachmielu.pl

Podaj Dalej