Piwne Gry i Zabawy: Ślepy Blef

Piwne Gry i Zabawy: Ślepy Blef

Na pewno widziałeś kiedyś w amerykańskich filmach jak dwie lub więcej osoby ciągną kartę z talii jednocześnie, bez patrzenia na swoją kartę przykładają ją sobie do czoła.

 

Oczywiście, tak żeby inni gracze widzieli jaką kartę ma każda osoba. Oprócz swojej własnej. Chodzi o to, że najwyższa karta wygrywa. Ale Ty nie wiesz jaką masz kartę.

 

Patrząc na to jakie karty mają przeciwnicy możesz postawić zakład.

 

Jeśli mają kolejno asa, dwójkę i trójkę to możesz bezpiecznie założyć, że Twoja karta jest wyższa. Możesz podbijać stawkę do dwóch, trzech albo czterech łyków.

 

Problem w tym, że nie zawsze jest tak łatwo 😉 i właśnie to dodaje grze całej pikanterii. Tylko zwycięzcy są bezpieczni, więc jeśli Twoja karta nie była najwyższa musisz wypić tyle ile postawiłeś.

 

Czy ośmielisz się zaryzykować?

 

Uwaga: Tekst nie powstał, by zachęcać kogokolwiek do spożywania nadmiernej ilości alkoholu. Ma na celu jedynie pokazać, jakie zabawy są praktykowane na całym świecie.

#PiwnaGra "ślepy blef" polega na wyciągnięciu karty z talii i przyłożenie jej sobie do czoła, w taki sposób, żeby była ona widoczna dla przeciwników. Stawiacie zakłady na podstawie tego jakie karty mają przeciwnicy, stawką są łyki piwa 😉 najwyższa karta wygrywa

Damian

Damian

Uczący się całe życie pasjonat chmielu i miłośnik stanu skrajnego wyczerpania.

Współzałożyciel strony szyszkachmielu.pl

Podaj Dalej