Piwne Gry i Zabawy: Piwna Piłka

Piwne Gry i Zabawy: Piwna Piłka

Beer Ball to kolejna wariacja Piwnego Ping Ponga, ale jednak o nieco innych zasadach. W tym przypadku również grają dwie drużyny po przeciwnych stronach stołu i do gry potrzebna jest piłeczka pingpongowa.

 

Tutaj także pierwsze skrzypce gra oczywiście piwo.

 

Na tym jednak podobieństwa się kończą. Zamiast kubeczków do gry w Piwną Piłkę potrzebne są zamknięte piwa w puszce. Jak dużo? Co najmniej tyle ilu jest graczy czyli minimum dwie sztuki.

 

Drużyny stają po przeciwnych stronach stołu z ustawionymi puszkami. Zadanie polega na tym, żeby trafić piłeczką w puszkę przeciwnika. Jeśli się to uda to rzucający może otworzyć swoje piwo i pić tak długo aż przeciwnik złapie piłeczkę i dotknie nią stołu.

 

Jeśli nie trafi nie ma żadnych konsekwencji.

 

Drużyna która pierwsza opróżni wszystkie puszki wygrywa. A zatem oprócz tego, aby rzut był celny powinien on być na tyle mocny, żeby dał zawodnikowi jak najwięcej czasu na wypicie jak największej ilości piwa.

 

W przypadku gdy piłeczka nie wyleci poza stół przeciwnik także musi złapać piłeczkę i dotknąć nią stołu. Nie ma wtedy jednak zbyt dużo czas na otwarcie i wypicie piwa.

 

A tak btw masz może jakieś propozycje jaka powinna być polska nazwa Beer Ball?

 

Piwna Piłka jakoś nie do końca mnie przekonuje…

 

Tak czy inaczej z fartem i nie przesadź z ilością 🙂

 

Uwaga: Tekst nie powstał, by zachęcać kogokolwiek do spożywania nadmiernej ilości alkoholu. Ma na celu jedynie pokazać, jakie zabawy są praktykowane na całym świecie.

#PiwnaGra "Piwna Piłka" to pochodna doskonale znanego Piwnego Ping Ponga, z tą różnicą, że zamiast kubków są puszki z piwem, w które trzeba trafić piłeczką. Najlepiej tak, żeby poleciała poza stół, zwiększa to szanse na wygraną #domówka

Damian

Damian

Uczący się całe życie pasjonat chmielu i miłośnik stanu skrajnego wyczerpania.

Współzałożyciel strony szyszkachmielu.pl

Podaj Dalej