Piwne Gry i Zabawy: Kości i Przeszkody

Piwne Gry i Zabawy: Kości i Przeszkody

Ta gra to taki mini tor z przeszkodami, ale nie martw się przez “kości” mam na myśli kości do gry. Takie do rzucania, z oczkami. Sprawa jest banalnie prosta.

 

Na stole ustawiamy cztery piwa, najlepiej różne. Może to być na przykład Lager, Koźlak, jakaś IPA i na koniec Russian Imperial Stout. Albo Porter Bałtycki, to bez znaczenia.

 

Zadanie polega na rzucaniu kostką do gry i omijaniu przeszkód w postaci piw.

 

Jak wygląda to w praktyce? Pierwszy zawodnik rzuca kostką po raz pierwszy. Zanim rzuci drugi raz musi zdecydować czy ilość oczek będzie wyższa czy niższa.

 

Jeśli miał rację to omija pierwszą przeszkodę, jeśli się pomylił musi wypić dwa łyki piwa. I tak przy każdej szklance. Nie może przejść do następnej szklanki dopóki nie wypadnie odpowiednia ilość oczek.

 

Przedstawię to na przykładzie, żeby było jasne.

 

Jeśli gracz wyrzucił 5 i przewiduje, że następny rzut będzie miał wyższą liczbę oczek to nie może przejść do następnej przeszkody dopóki nie wyrzuci 6.

 

Następny gracz podejmuje swoją próbę dopiero wtedy kiedy poprzednik albo ominął wszystkie przeszkody albo opróżnił wszystkie szklanki 😉

 

Bawcie się dobrze i rozważnie!

 

Uwaga: Tekst nie powstał, by zachęcać kogokolwiek do spożywania nadmiernej ilości alkoholu. Ma na celu jedynie pokazać, jakie zabawy są praktykowane na całym świecie.

#PiwnaGra "kości i przeszkody" polega na rzucaniu kośćmi, ale aby ominąć przeszkodę należy odgadnąć czy następna ilość oczek będzie wyższa czy niższa. Jeśli się uda można ominąć przeszkodę, jeśli nie to trzeba stawić jej czoła. Przeszkoda to oczywiście #piwo 😉

Damian

Damian

Uczący się całe życie pasjonat chmielu i miłośnik stanu skrajnego wyczerpania.

Współzałożyciel strony szyszkachmielu.pl

Podaj Dalej