Piwne Gry i Zabawy: Brew-Opoly

Piwne Gry i Zabawy: Brew-Opoly

Jeśli nie grałeś nigdy w Monopoly to na pewno grałeś w Eurobusiness. Obydwie gry w Polsce można uznać za kultowe. Chociaż pewnie ze wskazaniem bardziej na Eurobusiness, ale to już detal.

 

Ważniejsze jest co innego. Co byś powiedział, gdyby istniała gra, która łączy w sobie Monopoly / Eurobusiness oraz piwowarstwo kraftowe? Bo jak dla mnie reakcja może być tylko jedna.

 

Ale nie wypada mi cytować 😉

 

Tak czy inaczej taka gra istnieje i nazywa się Brew-Opoly. Tyle tylko, że zamiast nieruchomości, kolei, wodociągów i elektrowni są bary, puby i browary. Czy to nie brzmi jak najlepsza gra pod słońcem?

 

Podczas gry podobnie jak w Eurobusiness dążysz do posiadania jak największej wartości. Możesz to uzyskać kupując puby i mikrobrowary lub wymieniając swoje ulubione piwa.

 

Oczywiście są też karty z zadaniami i karami.

 

Dokładnie tak jak w dobrze znanym Monopolu. Tylko zadania i kary są nieco inne, ale łatwo można się połapać. Grę można dostać na brytyjskim eBayu lub Amazonie.

 

Jest tylko jeden haczyk. Jeśli będziesz chciał ją kupić upewnij się, że zamiast pionków i domków są mini butelki piwa, kegi oraz inne elementy związane z piwem.

 

Starsze wersje je mają, te nowsze jak się okazuje niekoniecznie.

 

Tylko pamiętaj, wszystko z głową.

 

Uwaga: Tekst nie powstał, by zachęcać kogokolwiek do spożywania nadmiernej ilości alkoholu. Ma na celu jedynie pokazać, jakie zabawy są praktykowane na całym świecie.

#PiwnaGra "Brew-Opoly" to piwna gra planszowa wzorowana na Eurobusiness / Monopoly, ale dopasowana do piwnych realiów. Jak dla mnie prawdziwy odjazd #piwnePlanszówki

Damian

Damian

Uczący się całe życie pasjonat chmielu i miłośnik stanu skrajnego wyczerpania.

Współzałożyciel strony szyszkachmielu.pl

Podaj Dalej