Charakterystyka Odmiany Chmielu Legacy

Chmiel Legacy: do Jakiego Piwa się Nadaje

Czas czytania: około 2 min

Słyszałeś kiedyś o chmielu Legacy? Tak właśnie myślałem. Prawdę mówiąc sam dowiedziałem się o nim stosunkowo niedawno. Legacy, czyli dziedzictwo. Nazwa w 100% uzasadniona.

 

Ta odmiana chmielu jest interesująca z dwóch powodów.

 

Pierwszy to oczywiście aromaty, które oferuje i o których mówię więcej w dalszej części tekstu. Pod tym względem to pewnie jedna z najciekawszych pozycji na rynku.

 

Drugi powód jest taki, że jest to odmiana zarejestrowana i uprawiana wyłącznie na Puterbaugh Farms w stanie Waszyngton. Tradycje chmielarskie tej rodziny sięgają 5 pokoleń. Kapitalna sprawa 🙂

 

Niestety, chmiel Legacy nie jest dostępny w Polsce.

 

Można go zamówić bezpośrednio od producenta. Obecnie cały asortyment jest wyprzedany, ale moim zdaniem jest kilka dobrych powodów, żeby zapisać się na listę oczekujących.

 

Na pewno nie pożałujesz.

 

Charakterystyka Odmiany Chmielu Legacy

Odmiana chmielu Legacy jest określana jako dualna, a więc o podwójnym zastosowaniu – do chmielenia na goryczkę oraz na aromat. Goryczka nie powinna być zbyt intensywna.

 

Natomiast jeśli chodzi o aromaty to mamy dokładnie przeciwieństwo chmieli szlachetnych.

 

W Legacy przeważają aromaty owocowe, a wśród nich czarna porzeczka, pomarańcza, grejpfrut i jeżyny. Wyczuwalne mogą być także nuty trawiaste. Zapowiada się fenomenalnie.

 

Niestety, nie ma zbyt wielu informacji dotyczących składu chemicznego, ale profil aromatyczny zdecydowanie działa na wyobraźnię. Masz już jakieś pomysły? 😉

 

Aromaty chmielu Legacy

 • Owocowy
  • Czarna porzeczka
  • Pomarańcza
  • Grejpfrut
  • Jeżyny
 • Nuty trawiaste

 

Skład chemiczny chmielu Legacy

 • Alfa-kwasy: 7,8% – 8,4%
 • Beta-kwasy: 5,1%

 

http://www.brew-dudes.com/legacy-hops/4840 

Odmiana chmielu #Legacy jest zarejestrowana i uprawiana wyłącznie na Puterbaugh Farms w stanie Waszyngton. Tradycje chmielarskie tej rodziny sięgają 5 pokoleń. Kapitalna sprawa 🙂 #chmielLegacty

 

Jakie Piwo Można Uwarzyć z Chmielem Legacy

Chmiel Legacy ze względu na swoje walory aromatyczne i owocowe nuty świetnie sprawdzi się w piwach, w których pożądana jest odrobina szaleństwa. 

 

Pierwsze co przychodzi mi do głowy American Pale Ale, ale również IPA lub amerykański IPA powinien dać radę. Legacy na pewno będzie doskonałym partnerem do innych chmieli.

 

Tutaj podrzucam linka do juesowego forum, ludzie są zachwyceni tym chmielem!

 

Cytuję: “Użyłem ich w pale ale w połączeniu z Amarillo i Citrą, gdzie Legacy stanowiło nieco mniej niż połowę wszystkich chmieli. Obłęd! Nigdy nie próbowałem podobnego piwa, starałem się trzymać ręce z daleka, ponieważ wciąż smakuje trochę zielono / wodnisto, ale chmielowa-owocowość jest po prostu niesamowita.”

 

Ja chyba już jestem przekonany i zapisuję się na listę…

Jakie Piwo Można Uwarzyć z Chmielem Legacy

Damian

Damian

Uczący się całe życie pasjonat chmielu i miłośnik stanu skrajnego wyczerpania.

Współzałożyciel strony szyszkachmielu.pl

Podaj Dalej